3 marca 2022
Z Powerem do pracy
Projekt „Z POWEREM do pracy!” nr POWR.01.02.01-24-0008/20 realizowany jest przez Centrum Doradczo-Edukacyjne ProEfecto dr Marietta Blachnik-Gęsiarz, z siedzibą w Częstochowie 42-207 przy ul. Limanowskiego 15/4.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) – Osi priorytetowej I: Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – Projekty konkursowe, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Okres realizacji Projektu:
od 01.05.2021 r. do 30.04.2022 r.
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Całkowita wartość Projektu: 982 400,00 zł
Dofinansowanie Projektu z UE: 835 040,00 zł
Grupa docelowa:
Grupę docelową stanowi 80 osób młodych (48K i 32M)
- osoby w wieku 15-29 lat,
- osoby należące do przynajmniej jednej z poniższych grup:
- osoby bierne zawodowo;
- niezarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy
- długotrwale bezrobotne;
- nieuczestniczące w kształceniu/szkoleniu,
- osoby z niepełnosprawnościami
- zamieszkujących w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego na terenie województwa śląskiego.
Cel
Celem głównym projektu „Z POWEREM do pracy!” jest podjęcie zatrudnienia przez minimum 36 osób (22K i 14 M) spośród 80 osób młodych w wieku 15-29 lat, będących osobami bezrobotnymi niezarejestrowanymi w urzędzie pracy w momencie przystąpienia do udziału w projekcie zamieszkałych na terenie województwa śląskiego oraz nabycie kwalifikacji/kompetencji przez minimum 64 osoby(38K, 26M) z ww. grupy docelowej, dzięki udziałowi w formach wsparcia zaproponowanych w projekcie - dopasowanych indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika w okresie 01.05.2021 - 30.04.2022
Struktura GD:
- 100% GD stanowią wyłącznie osoby z grupy NEET niezarejestrowane w urzędzie pracy
- projekt skierowany jest w co najmniej 30% do osób o niskich kwalifikacjach
- co najmniej 8% GD stanowić będą osoby niepełnosprawne
- minimum 60% GD to kobiety
- projekt jest skierowany w co najmniej 20% do osób zamieszkujących (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) miasta średnie lub miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze.
Oferowane wsparcie
- W ramach Projektu Uczestnicy/Uczestniczki Projektu będą mogli skorzystać z następujących zadań:
- Doradztwo zawodowe w tym opracowanie Indywidualnego Planu Działania - IPD
- Pośrednictwo pracy,
- Realizacja szkoleń zawodowych,
- Realizacja 3-miesięcznych staży zawodowych dla 64 Uczestników/czek,
- Harmonogram spotkań/szkoleń będzie dostępny w biurze Projektu oraz na stronie internetowej.
SZKOLENIA ZAWODOWE
- Szkolenia mają maja na celu nabycie przez Uczestników /Uczestniczek Projektu nowych kwalifikacji i/lub kompetencji zawodowych.
- Organizator określa kwalifikacje zawodowe posiadane przez Uczestnika/Uczestniczkę Projektu przed skierowaniem na szkolenie.
- Szkolenie zakończy się egzaminem zewnętrznym/wewnętrznym i uzyskaniem zaświadczenia/ certyfikatu potwierdzającego uzyskane kompetencje/kwalifikacje.
- Warunki zwrotu kosztów dojazdu określa Regulamin zwrotu kosztów dojazdu.
- Uczestnicy/Uczestniczki otrzymają materiały szkoleniowe.
- Uczestnikom/Uczestniczkom wypłacone zostanie stypendium szkoleniowe zgodnie z ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
- W ramach projektu min. 80 osób weźmie udział w szkoleniach prowadzących do nabycia kwalifikacji lub kompetencji zawodowych.
STAŻE ZAWODOWE
- Staże mają na celu nabycie Uczestników/Uczestniczek Projektu umiejętności praktycznych do wykonywania pracy w miejscu pracy bez nawiązywania stosunku pracy z pracodawcą.
- Organizator diagnozuje potrzeby Uczestnika/Uczestniczki Projektu przed przystąpieniem do stażu.
- Uczestnik/Uczestniczka Projektu zostanie skierowany/-a do odbycia stażu u pracodawcy na okres 3 miesięcy.
- Staż odbywa się na podstawie umowy trójstronnej zawartej między Organizatorem a Uczestnikiem/Uczestniczką Projektu a Podmiotem przyjmującym na staż.
- Nadzór nad odbywaniem stażu sprawuje Organizator. Pracodawca po zakończeniu realizacji programu wydaje opinię zawierająca informację o zadaniach realizowanych przez Uczestnika/Uczestniczkę Projektu i umiejętnościach zawodowych nabytych w trakcie stażu. Organizator wydaje Uczestnikowi/Uczestniczce Projektu zaświadczenie o odbyciu stażu po przedstawieniu przez niego opinii pracodawcy.
- Uczestnikowi/Uczestniczce Projektu w okresie odbywania stażu przysługuje stypendium stażowe wypłacane po zakończeniu każdego miesiąca, proporcjonalnie do przepracowanego okresu.
- Uczestnikom/Uczestniczkom zapewniony zostanie zwrot kosztów dojazdu na staże zawodowe.
- Organizator opłaci Uczestnikom/Uczestniczkom badania lekarskie oraz ubezpieczenie
Skontaktuj się z Nami!!!
- Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w sposób ciągły od maja 2021 r. do momentu zrekrutowania pełnej grupy docelowej.
- Rekrutacja zostanie przeprowadzona zgodnie z polityką równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 oraz z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Informacje o projekcie będą:
- na ulotkach i plakatach promocyjnych rozmieszczonych w PUP, ośrodkach zdrowia, na tablicach ogłoszeń przy kościołach, targach pracy, uniwersyteckich punktach kariery absolwenta (o ile ww. instytucje zgodzą się na ich umieszczenie)
- bezpłatnych portalach z ogłoszeniami (w tym z ofertami pracy)
- w sieci: na stronie internetowej projektu oraz na portalach społecznościowych np. na facebooku
- udzielane przez personel projektu – osobiście w Biurze Projektu
- telefonicznie
- internetowo (maile, wiadomości na kanałach społecznościowych)
- marketing szeptany
Osoby do kontaktu:
- Marietta Blachnik-Gęsiarz – kom: +48 575-782-233
- Małgorzata Jasińska – kom: +48 784-960-538
Jak można zapisać się do udziału w Projekcie:
Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem:
CENTRUM DORADCZO-EDUKACYJNE PROEFECTO DR MARIETTA BLACHNIK-GĘSIARZ, ul. Limanowskiego 15/4, 42-207 Częstochowa
E-mail: proefecto@gmail.com
Etapy rekrutacji
Zasady rekrutacji
- Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w sposób ciągły od maja 2021 r. do momentu zrekrutowania pełnej grupy docelowej.
- Rekrutacja zostanie przeprowadzona zgodnie z polityką równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 oraz z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób niepełnosprawnych.
- W procesie rekrutacji przyznawane zostaną kryteria dodatkowe, punktowe za:
- status ON + 1 pkt,
- kobieta + 6 pkt,
- niskie kwalifikacje + 3 pkt,
- zamieszkiwanie zgodnie z KC na terenie miasta średniego zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu rekrutacji warunków uczestnictwa w projekcie. + 3 pkt,
- pierwszeństwo maja osoby które były uczestnikami projektów i korzystały ze wsparcia włączenia społecznego projektów w ramach projektów realizowanych w celu tematycznym 9 RPO Działań tj:
- 9.1 RPO WSL 2014-2020
- 9.2 RPO WSL 2014-2020
- 9.3 RPO WSL 2014-2020 Osoba spełniająca powyższe kryterium +10 pkt.
- Wybór Uczestników/Uczestniczek Projektu odbędzie się na postawie informacji uzyskanych w etapie rekrutacji. W przypadku takiej samej ilości punktów decydować będzie kolejność zgłoszeń.
- Kandydaci/Kandydatki z listy rezerwowej będą mogły dołączyć do Projektu w przypadku rezygnacji Uczestnika/Uczestniczki Projektu.
Dokumenty potrzebne do wzięcia udziału w projekcie (wzory oświadczeń i formularzy rekrutacyjnych będą dostępne na stronie internetowej oraz w Biurze Projektu).
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: "Z Powerem do pracy"